Fangora mówi...

Wpis

poniedziałek, 17 października 2011

Podwórko Baczyńskiej

W piątek odbył się nowy (o dziwo) pokaz Gosi Baczyńskiej Pre Collection 2012. Uwaga! Nowa moda wśród polskich projektantów: zaczynają nadążać z kolekcjami i udaje im się pokazać kreacje zanim dany sezon się skończy. Ba! Zanim się zacznie. Dowodem na to choćby pokaz Paprockiego&Brzozowskiego, który również odbył się w tym tygodniu, czy, co ważniejsze zbliżający się Fashion Philosophy w Łodzi.

Gwiazdy, jak zawsze licznie zgromadzone trafiły na praskie podwórko, gdzie, jak się okazało miał odbyć się pokaz. Zastanawiam się, czy byli o tym poinformowani, ale obstawiam, że niekoniecznie, patrząc na ich wierzchnie okrycia, to raczej nikt się koczowania pod gołym niebem w blasku fleszy nie spodziewał. Szczególnie, że w piątek wieczorem było niewyobrażalnie zimno. Ale nie o gwiazdkach będzie mowa, lecz o ciuchach.

Cały pokaz był małym happeningiem utrzymanym w klimacie lat 50/60 i praskiej ulicy. Gosia Baczyńska nie od dziś podkreśla swoje przywiązanie do stylu retro, co wychodzi jej z niezwykłą gracją. Także Modelki nie tylko prezentowały stroje w tym stylu, ale też nie wychodziły z ról pań domu, czy praskich femme fatale. Proste sukienki o luźnym kroju, z rękawkiem do łokcia, lub zapinane, przypominające szkolne fartuszki z białymi kołnierzykami, czy zwykłe podomki. Dużo przeźroczystości (oczywiste skojarzenie z fetyszowo-hotelową kolekcją Louis Vuitton), elementy bieliźniane wbudowane wieczorowe kreacje. Czy też wzory w stylu Pucci tak popularne w latach 60.

Co ciekawe, modelkami były nie tylko wychudzone profesjonalistki, ale także dziewczyny plus size (w tym sama projektantka), czy też dawno niewidziana na pokazach Małgorzata Niemen.

Kolekcja zebrała owacje, choć ja osobiście oglądając zdjęcia z show mam niedosyt, być może dlatego, że prasa została potraktowana troszkę po macoszemu i nigdzie nie znalazłam dobrych, w pełni pokazujących urodę kreacji fotek (być może to przez słabe oświetlenie i teatralność pokazu). Mam więc nadzieję, że nasi projektanci zaczną również dbać o jakość relacji z pokazu. Dobrych zdjęć z ostatniego pokazu Dawida Wolińskiego do dziś nie zobaczyłam,a to co widziałam nie było najlepszej jakości. Czyżby kreatorzy zapominali, że media mimo wszystko są ich sprzymierzeńcami?

 

Niedawno usłyszałam, że taka sukienka o luźnej linii, z małym rękawkiem to bezkształtny klocek. Nadal nie zgadzam się tą opinią.

gosia baczynska pre collection

Troszkę zalatuje tu Louis Vuittonem, ale ma swój teatralny urok. Czy tylko ja uważam, że ten fason butów jest cool?

gosia baczynska pre collection

gosia baczynska pre collection

gosia baczynska pre collection

gosia baczynska pre collection

gosia baczynska pre collection

gosia baczynska pre collection

 

źródło:lamode.info

c

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
fangora
Czas publikacji:
poniedziałek, 17 października 2011 07:55

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...