Fangora mówi...

Wpis

środa, 28 grudnia 2011

Rok dla mody polskiej

2011 był/jest fantastycznym rokiem dla polskiej mody. Można powiedzieć, że nareszcie moda polska nabiera konkretnego kształtu. Zaczynamy się zastanawiać: kogo ma na sobie gwiazdka? Ba! Zdarza się, że suknia przysłania celebrytę! Polska suknia. To fantastyczne i bardzo budujące.

Rozwija się Fashion Philosophy w Łodzi, mamy co raz więcej pokazów, co raz większą ciekawość i wymagania co do ubrań. A przede wszystkim powstają nowe marki, które szturmem zdobywają fanów. Tylko ten rok przyniósł nam rozsławienie takich nowych marek jak La Mania, Blesuss, Robert Kupisz, Bizuu. W przyszłym roku życzę sobie więcej kolekcji Anny Poniewierskiej i więcej Agaty Wojtkiewicz. Więcej miejsca na polską modę w rodzimej prasie, ciekawych stylizacji. I zejścia na ziemię w polityce cenowej.

Po tych małych życzeniach postanowiłam przyznać moje własne nagrody „Projektanta roku”. Trzy równorzędne miejsca. Wszystkie trzy marki to projektanci, którzy nie próżnowali. Wzięli udział w Fashion Philosophy, ich kreacje regularnie pojawiają się w prasie i na czerwonym dywanie. 

 

Perwsze wyróżnienie dla duetu Kamil Owczarek i Michał Gilbert Lach, czyli Bohoboco. Jeden rok, dwa pokazy, ogromny sukces, stała klientela. I najlepsze stylizacje na salonach. Ich miękkie dzianiny i długie suknie znalazły wierne fanki wśród polskich gwiazdek. Poniższe suknie uważam za jedne z najlepszych polskich stylizacji tego roku:

Aleksandra Kisio:

aleksandra kisio bohoboco

Aleksandra Kisio:

aleksandra kisio bohoboco

Paulina Sykut, bodaj najwierniejsza fanka Bohoboco. Duet stworzył jej suknię ślubną.

paulina sykut bohoboco

Anna Samusionek, od pewnego czasu zaczęła korzystać z usług stylistów. Ze świetnym efektem:

anna samusionek bohoboco

Małgorzata Socha jako jedna z pierwszych pojawiła się w kreacji Bohoboco:

małgorzata socha bohoboco 

 

Łukasz Jemioł. Wyrasta na gwiazdę nr 1 polskiej mody. W tym sezonie zdeklasował dotychczasowych monopolistów „Zień-Baczyńska-Woliński”. Świetne kolekcje, inspiracje, wspaniałe kolory. Wielki plus z udział w Fashion Philosophy, dopiero później pokazanie kolekcji warszawskim celebrytom.

Kayah często wybiera stroje Jemioła, świetnie wpasowują się w jej styl:

 kayah łukasz jemioł

Małgorzata Socha w kreacji z jesienno-zimowej kolekcji:

małgorzata socha łukasz jemioł

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz na premierze "Bitwy Warszawskiej 1920":

natasza urbańska łukasz jemioł

Natasza Urbańska często wybierała kreacje Jemioła w "Tańcu z gwiazdami":

natasza urbańska łukasz jemioł

Zuo Corp. czyli Dagmara Rosa i Bartek Michalec. Za stworzenie niezwykle oryginalnej koncepcji, za konsekwencję i pozytywne zaskoczenie. I pokazanie, że mimo awangardowego podejścia, można zdobyć komercyjny sukces. A medialny to już na pewno.

Doda:

doda zuo corp.

Doda:

doda zuo corp. 

źródło: pudelek.pl

c

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
fangora
Czas publikacji:
środa, 28 grudnia 2011 15:35

Polecane wpisy

  • Kalendarz na nowy rok

    Nie jestem fanka kalendarzy. Mogę się bez nich obyć, bez plakatowych, trójdzielnych, kartkowych, książkowych, mogę bez nich żyć. Nigdy nie rozumiałam tego nowor

  • Dziki dziki zachód

    Co prawda Robert Kupisz pokazał właśnie kolekcję na wiosnę 2014, to ja postanowiłam powrócić do jego innej kolekcji, na wiosnę-lato 2013. Kupisz gna ze swoimi k

  • Gelem - Robert Kupisz

    Nowy pokaz Roberta Kupisza Jesień/Zima 2013-2014 (!!) - nie wypada nie napisać :) Czego się spodziewałam? Że Kupisz zaskoczy i zrezygnuje z nonszalancji, niedos

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...